Wróć do strony – PORADY

porady indavox

Proste i szybkie czyszczenie płyty indukcyjnej bez zarysowań

Płyta ceramiczna lub indukcyjna jest zdecydowanie prostsza do utrzymania w czystości niż standardowa kuchenka gazowa. To między innymi z tego powodu wiele osób decyduje się na nią, kiedy urządza swoją kuchnię. Jak o nią dbać, żeby nie tylko dobrze wyglądała, ale również była sprawna przez wiele lat? Sprawdź!  

 

Jak czyścić płytę indukcyjną?

Codzienne przygotowanie posiłków i używanie płyty bez wątpienia będzie miało wpływ na jej żywotność. Przy regularnym i częstym stosowaniu musimy o nią należycie dbać. W jaki sposób? Tak jak przy innych sprzętach AGD podstawą jest systematyczność. Płyty indukcyjne i ceramiczne powinny być czyszczone codziennie, ponieważ zaschnięte jedzenie i tłuszcz po jakimś czasie mogą być trudne do usunięcia.

Czym myć płytę indukcyjną?

Płyta indukcyjna wykonana jest z delikatnego materiału, który można łatwo porysować. Z tego powodu nie powinniśmy używać do jej czyszczenia ostrych drapaków i innych, twardych, metalowych akcesoriów. Zamiast tego warto zaopatrzyć się w delikatne ścierki, ręczniki papierowe, miękkie gąbki oraz dedykowane skrobaki.

Jeśli chodzi o konkretne preparaty do czyszczenia płyty indukcyjnej, idealnie sprawdzi się Indavox Home PŁYTY KUCHENNE. Usuwa on tłuszcz i innego rodzaju zabrudzenia bez konieczności szorowania. Nie powoduje zarysowań, a codzienne sprzątanie staje się przyjemnym i szybkim zadaniem.

Mycie płyty indukcyjnej krok po kroku

Codzienna dbałość jest ważna, dlatego przygotowaliśmy instrukcje. Czyszczenie płyty ceramicznej lub indukcyjnej krok po kroku.

  1. W pierwszej kolejności zdejmij z płyty wszystkie naczynia i upewnij się, że jest ona zimna.
  2. Nanieś płyn Indavox Home PŁYTY KUCHENNE na całą powierzchnię i pozostaw na parę sekund.
  3. Zmyj pozostałości zabrudzeń przy użyciu wilgotnej gąbki lub ścierki.
    Jeśli jest taka potrzeba, powtórz czynność w miejscach, które tego wymagają.
  4. Wytrzyj dokładnie płytę do sucha za pomocą ręcznika papierowego.

Płyty indukcyjne i ceramiczne są świetnym wyborem dla wszystkich, którzy cenią sobie szybkie i proste porządki. Wystarczy mieć pod ręką Indavox Home PŁYTY KUCHENNE oraz gąbkę i poświęcić nie więcej niż dwie minuty dziennie na sprzątanie. Teraz już wiesz czym czyścić płyty indukcyjne. Prosto, szybko i dokładnie – właśnie tak, jak lubisz!

Co będzie najskuteczniejsze?

Wróć do strony – PORADY

Zobacz także: 

Jak wyczyścić kabinę prysznicową?

Jak wyczyścić kominek?

Jak czyścić fugi?

Czysty piekarnik – czy to musi być takie trudne?

Jak i czym usuwać kamień?