porady indavox

Jak skutecznie wyczyścić lodówkę i pozbyć się niechcianego zapachu?

Nieprzyjemny zapach z lodówki, zabrudzenia albo cieknąca woda? To znak, że najwyższy czas zabrać się za porządki. Chcesz wiedzieć jak umyć lodówkę prosto, szybko i skutecznie? Przeczytaj artykuł i poznaj nasze sprawdzone sposoby!

Jeśli będziemy odpowiednio dbać o naszą lodówkę, będzie ona sprawna
przez wiele lat. Podstawowymi czynnościami jest regularne mycie oraz
rozmrażanie. Pokażemy Ci jak to zrobić krok po kroku, żeby finalny efekt
był zadowalający i trwały.

Jak pozbyć się zapachu z lodówki?

Gruntowne mycie lodówki dobrze jest wykonywać raz w miesiącu. Dzięki temu utrzymamy higienę i zapewnimy neutralny zapach.

Nie zmienia to faktu, że powinniśmy ją jednak przemywać i przeglądać o wiele częściej, szczególnie jeśli trzymamy w niej ryby i mięso. Do tego rozlana śmietana, jogurt czy sos pomidorowy to zabrudzenia, które powstają przy codziennym wkładaniu i wyjmowaniu rzeczy z lodówki. Z tego powodu przecieranie lekkich plam i osadów powinniśmy wpisać w nasz cotygodniowy kalendarz. Kiedy robić to najlepiej? Naszym zdaniem tuż po zakupach. To również dobra okazja do sprawdzenia daty ważności produktów. Działanie na bieżąco sprawi, że gruntowne mycie będzie szybsze i prostsze.

Czym umyć lodówkę przy większych zabrudzeniach?

Jak powinno wyglądać gruntowne sprzątanie? Zacznij od wyciągnięcia wszystkiego ze środka. Posegreguj produkty i sprawdź, które nie nadają się do spożycia.

Po opróżnieniu lodówki wyciągnij wszystkie elementy ruchome, takie jak półki i szuflady. Zarówno wnętrze, jak i półki spryskaj płynem Indavox Home LODÓWKA i zostaw na parę minut. Po tym czasie zmyj płyn wilgotną gąbką, wytrzyj do sucha i już! Przy uporczywych zabrudzeniach możesz powtórzyć czynność.

Nasz płyn do mycia lodówki świetnie radzi sobie z zabrudzeniami, osadami, resztkami jedzenia oraz eliminuje nieprzyjemny zapach. Możemy nim również wyczyścić lodówkę z zewnątrz.

Bez szorowania, dodatkowych specyfików i innych, czasochłonnych czynności. Jest to idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych. Prostota sprawia, że całe sprzątanie zajmuje bardzo mało czasu i może być wykonywane regularnie, a to właśnie systematyczność jest kluczem do sukcesu.

Rozmrażaj

Oprócz standardowego mycia i porządków, lodówkę należy również raz na jakiś czas odmrozić. Jak to zrobić, żeby jej nie uszkodzić?

  • Ustaw temperaturę na 0*C i wyłącz ją z prądu.
  • Lodówkę opróżnij i wyjmij wszystkie ruchome elementy.
  • Wszystkie szuflady oraz całą lodówkę wewnątrz spryskaj płynem Indavox Home LODÓWKA, a później wytrzyj do sucha.
  • Zamknij drzwi i włącz lodówkę dopiero wtedy, kiedy wnętrze będzie już zupełnie czyste.

Nie zdrapuj lodu, nie wkładaj do środka garnka z gorącą wodą ani nie stosuj innych środków, które miałyby przyspieszyć cały proces. Rozmrażanie musi nastąpić samoistnie, bo w innym przypadku możemy uszkodzić sprzęt.

Jeśli cenisz sobie szybkie i proste rozwiązania, Indavox Home LODÓWKA będzie strzałem w dziesiątkę. Sprawdzi się przy codziennych porządkach, comiesięcznym gruntownym czyszczeniu oraz rozmrażaniu. Miej go zawsze pod ręką i dbaj o czystość swojego mieszkania!

Co będzie najskuteczniejsze?

Sprawdź również nasze pozostałe produkty do kuchni:

Zobacz także: 

Jak wyczyścić kabinę prysznicową?

Jak wyczyścić kominek?

Jak czyścić fugi?

Czysty piekarnik – czy to musi być takie trudne?

Jak i czym usuwać kamień?