porady indavox

Jak czyścić plastikowe powierzchnie w domu?

Tworzywa sztuczne, potocznie określane plastikiem, otaczają nas dookoła. Plastik jest jednym z najbardziej uniwersalnych tworzyw spotykanych we wszystkich domowych i biurowych pomieszczeniach. Przyjrzyj się pomieszczeniu, w którym siedzisz. Dopiero po chwili zauważysz, jak wiele jest w nim elementów plastikowych. To samo jest wokół domu: w ogrodzie czy na tarasie. Niewątpliwą zaletą plastikowych powierzchni jak np. mebli kuchennych czy ogrodowych jest nie tylko ich duża wytrzymałość i odporność na uszkodzenia, ale również łatwość w czyszczeniu! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, aby w krótkim czasie i bez większego wysiłku przywrócić im nienaganny wygląd.

Jak czyścić plastik krok po kroku?

Plastikowe przedmioty z biegiem czasu odbarwiają się, tracąc swój estetyczny wygląd – najbardziej da się to zauważyć na białych powierzchniach. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że prawidłowo i regularnie pielęgnowany plastik specjalnymi środkami do czyszczenia tworzyw sztucznych jak np. Indavox Home, pomoże nam zapobiec tworzeniu się nieestetycznych i trudnych do usunięcia zabrudzeń.

Czyszczenie plastiku krok po kroku za pomocą środka Indavox Home:

  • nanieść preparat na czyszczoną powierzchnię;
  • pozostawić przez kilka minut – zależnie od stopnia zabrudzenia;
  • zmyć wilgotną gąbką;
  • wytrzeć do sucha. Czynność można powtórzyć, jeśli sprzęty są bardzo brudne.

Nie stosuj mleczek czy proszków szorujących ani druciaków – zarysują plastikową powierzchnię.

Indavox Home doskonale sprawdzi się do czyszczenia ram okiennych, drzwi, parapetów, rolet, żaluzji, mebli kuchennych, blatów czy sprzętu sportowego (deskorolka, deska surfingowa, narty). Sprawdzi się też do czyszczenia mebli ogrodowych i tarasowych. Ma specjalną formułę, dzięki której plastik nie matowieje w trakcie porządków. Usuwa plamy, osad i zacieki.

Różne rodzaje tworzyw a porządki

Kilka razy w roku warto przetrzeć wszystko, nawet jeśli sprawia wrażenie czystego. Patogeny i alergeny gromadzą się na nieczyszczonych powierzchniach. Poza tym łatwiej jest od czasu do czasu przetrzeć klosz czy framugę, niż później szorować zaschnięta zabrudzenia.
Obecnie we wnętrzach wykorzystuje się dziesiątki różnego rodzaju tworzyw sztucznych, jak np. PVC czy pleksi. Profesjonalny środek taki jak Indavox Home powinien sobie poradzić z każdym z nich. Jeśli jednak masz wątpliwości i chcesz mieć pewność, że nie zniszczysz rzeczy z plastiku, przeprowadź najpierw próbę na małej powierzchni z danego tworzywa w niewidocznym miejscu. Stosuj preparat w dobrze wentylowanym pomieszczeniu (przy otwartym oknie) i w rękawiczkach ochronnych.

Co będzie najskuteczniejsze?

Zobacz także: 

Jak wyczyścić kabinę prysznicową?

Jak wyczyścić kominek?

Jak czyścić fugi?

Czysty piekarnik – czy to musi być takie trudne?

Jak i czym usuwać kamień?