porady indavox

Czyszczenie szyb, luster i szkła w domu

Czy musisz mieć osobne środki do czyszczenia szyb, luster i szklanych witryn? Nie! Jeśli dobrze wybierzesz środek, to jednym wyczyścisz wszystkie te powierzchnie. Przeczytaj, jak się z nimi obchodzić podczas porządków.

Czyszczenie okien to nieodzowny element przedświątecznych porządków. W dużych miastach i przy drogach szyby trzeba myć znacznie częściej, bo już po tygodniu pojawia się na nich kurz i inne zanieczyszczenia. Z kolei lustra i lusterka brudzą się od odcisków palców i śladów kosmetyków. Warto regularnie przywracać im połysk i świeży wygląd.

Skuteczne czyszczenie szyb i luster

Na temat tego, jak często należy czyścić szyby, są całe strony dyskusji na forach dla gospodyń domowych. Jedno wiadomo na pewno: przez czyste okna do wnętrza wpada więcej światła, więc w środku jest jaśniej i bardziej przytulnie. Jak czyścić szyby? Koniecznie profesjonalnym środkiem, jak Indavox Home. To niezwykle skuteczny preparat, dzięki któremu okna, lustra, szyby odzyskają nieskazitelny połysk. Usuwa brud, tłuszcz, a także ślady po owadach. Nie pozostawia smug, jest szybkoschnący, a także opóźnia powstawanie śladów po deszczu.

  • Spryskaj środkiem zabrudzoną powierzchnię
  • Po chwili możesz usunąć go ściągaczką, szmatką lub ściereczką
  • Jeśli pozostały jeszcze jakieś zabrudzenia – powtórz czynność.

 

Co jeszcze umyjesz preparatem Indavox do szyb i luster?

Środek sprawdzi się również do wszystkich powierzchni szklanych, takich jak blaty stołów czy witryny szafek. Indavox usunie ślady palców i zapewni idealny połysk. Sprawdzi się także przy powierzchniach emaliowanych. To świetne uzupełnienie zarówno codziennych, jak i generalnych porządków z myciem szklanych półek w szafkach czy lodówkowych półeczek ze szkła. Błyszczące powierzchnie bez smug to idealne wykończenie, które daje wrażenie czystości całego pomieszczenia.

Gdzie nie stosować Indavox Home do szyb?

Preparatów czyszczących szyby i szkło nie stosuj do:

  • ekranów LCD – użyj ściereczek do monitorów;
  • powierzchni chromowanych – korzystaj raczej ze środków do armatury;
  • szybek telefonów komórkowych czy tabletów;
  • drogich, zabytkowych kryształów – nawet ciepła woda może powodować ich matowanie, więc stosuj raczej specjalne środki do antyków lub oddaj takie zabytki do renowacji.

Jak widać, poza najcenniejszymi zabytkami i elektroniką, możesz wymyć właściwie wszystkie powierzchnie szklane w domu jednym środkiem!

Co będzie najskuteczniejsze?

Zobacz także: 

Jak wyczyścić kabinę prysznicową?

Jak wyczyścić kominek?

Jak czyścić fugi?

Czysty piekarnik – czy to musi być takie trudne?

Jak i czym usuwać kamień?