porady indavox

Najlepszy i skuteczny sposób na odtłuszczenie okapu

Czyszczenie okapu może kojarzyć nam się z trudnym i czasochłonnym zadaniem, ale wcale nie musi takie być. Szczególnie jeśli wyrobimy w sobie parę nawyków, które nam to ułatwią. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj najskuteczniejsze rozwiązania.

Każdemu z nas zależy na tym, żeby nasze sprzęty sprawowały się dobrze przez wiele lat. Z tego powodu musimy o nie należycie dbać. Mycie i czyszczenie jest jedną z czynności, która bez wątpienia wydłuża żywotność urządzeń. Nie inaczej jest z okapem. Warto go regularnie czyścić, ponieważ brudny i zatłuszczony sprzęt gorzej pochłania zapachy i źle wentyluje naszą kuchnię

Utrzymywanie okapu w czystości krok po kroku

Mówi się, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Nie ma sposobu, żeby okap pozostawał czysty cały czas, ale wprowadzenie w swoją codzienność paru
zasad, sprawi, że zabrudzenia nie będą się tak szybko osiadać.

  • Otwieraj lub uchylaj okna w trakcie gotowania. Część oparów wyleci właśnie przez nie.
  • Używaj pokrywek do garnków i patelni jeśli to możliwe. Para wodna zostanie w środku, a dodatkowo dania ugotują się szybciej.

Musimy jednak pamiętać, że niezależnie od tego jak wiele zmian wprowadzimy, te czynności mogą pomóc, ale nie zastąpią standardowych porządków.

Jeśli lubisz smażyć, piec i gotować to zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz okapu będzie się zbierać zabrudzenie i tłuszcz. Niestety jest to nieuniknione, ale możemy sobie z tym bardzo szybko poradzić. Na pewno sprzątanie będzie prostsze, jeśli będziemy je wykonywać regularnie. Dzięki temu lekkie zabrudzenia zejdą prosto i szybko, my będziemy cieszyć się lśniącym i świetnie działającym sprzętem na co dzień, a nie tylko od święta.

Jak wyczyścić okap z tłuszczu?

Jeśli zastanawiasz się czym wyczyścić okap, to mamy odpowiedź na to pytanie. Prostym, szybkim i niezwykle skutecznym rozwiązaniem będzie
preparat Indavox Home ODTŁUSZCZACZ. Płyn ten doskonale rozpuści nam wszystkie tłuste zabrudzenia, a co najważniejsze, czyści bez szorowania. Jest w formie pianki, więc nie spływa z powierzchni. Wystarczy spryskać, chwilę odczekać i zmyć wilgotną gąbką.

Sprawdź jak umyć okap krok po kroku z naszym produktem!

  1. Odłącz okap od prądu. Upewnij się, że płyta kuchenna pod nim jest zimna, usuń też wszystkie garnki, patelnie i produkty, które mogą zostać zabrudzone lub zrzucone przy sprzątaniu.
  2. Pamiętaj o tym, żeby w trakcie mycia korzystać z rękawiczek ochronnych.
  3. Wyciągnij filtry okapowe i włóż je do zlewu. Całą obudowę okapu oraz filtry spryskaj naszym odtłuszczaczem i pozostaw na parę sekund.
  4. Dokładnie umyj okap mokrą gąbką. Aby usunąć zabrudzenia ze środka filtrów należy dokładnie spłukać je pod bieżącą wodą. W razie konieczności powtórz, aż uzyskasz pożądany efekt

I to już! Cztery podpunkty, które możesz powtarzać tak często, jak jest Ci to potrzebne. Zapomnij o szorowaniu, namaczaniu i płukaniu. Jednym produktem zapewnisz błysk z zewnątrz i wewnątrz. Czyszczenie filtrów z okapu nigdy nie było tak proste! Dodatkowo Indavox Home ODTŁUSZCZACZ możesz wykorzystywać również do blatów kuchennych i innych elementów wyposażenia kuchni, takich jak kuchenki, piekarniki, sprzęty AGD i płytki ceramiczne. W końcu podczas gotowania tłuszcz osadza się również w innym miejscach, więc warto dbać regularnie o porządek w całej kuchni. Gotowanie będzie na pewno przyjemniejsze!

Sprawdź również nasze pozostałe produkty do domu:

www.indavox.pl/produkty

Co będzie najskuteczniejsze?

Zobacz także: 

Jak wyczyścić kabinę prysznicową?

Jak wyczyścić kominek?

Jak czyścić fugi?

Czysty piekarnik – czy to musi być takie trudne?

Jak i czym usuwać kamień?